Automobilių supirkimas Vilniuje: Kokius dokumentus pasiruošti?

Kiekvienas automobilis tam tikru momentu tampa nebetinkamas toliau eksploatuoti dėl avarijos ar esminio pagrindinių komponentų gedimo. O galbūt norite pasikeisti savo turimą transporto priemonę naujesne. Tokiais atvejais paprastai būna sunku rasti naują transporto priemonės pirkėją. Vienintelė perspektyvi išeitis – parduoti automobilį supirkimo įmonei. Ką verta žinoti apie reikalavimus parduodant automobilį tokioje vietoje?

Savarankiškas automobilio pardavimas gali pareikalauti laiko ir pastangų, nes turėsime patys ieškoti potencialių pirkėjų ir derėtis dėl kainos. Taip pat verta prisiminti, kad parduodant automobilį privačiai kyla tam tikra sukčiavimo ar pirkėjų nesąžiningumo rizika. Todėl, jei neturime patirties parduodant automobilius arba neturime laiko užsiimti derybomis, automobilių supirkimo paslaugos gali būti geriausia išeitis.

Kokius formalumus reikia atlikti prieš parduodant automobilį?

Automobilių supirkimo įmonė – tai vieta, kurioje priimama kiekviena transporto priemonė. Nesvarbu, ar ji veikianti, ar sugedusi, ar apgadinta po avarijos. Tačiau tam, kad tokioje vietoje galėtume perduoti automobilį, būtina atlikti tam tikrus formalumus. Visų pirma, automobilį gali parduoti tik jo savininkas. Bendrasavininkų atveju reikalingas raštiškas sutikimas. Kalbant apie dokumentus, parduodant automobilį reikėtų pateikti:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • automobilio registracijos dokumentą;
  • transporto priemonės techninės apžiūros lapą;
  • įgaliojimą parduoti svetimą automobilį (jeigu automobilio savininkas ne jūs).

Kaip automobilio vertę nustato automobilių pardavėjas?

Parduodant automobilį supirkimo įmonei galutinė kaina nustatoma atlikus vertinimą. Tai atliekama atsižvelgiant į transporto priemonės techninę būklę, senumą, rinkos kainas ir bendrą vizualinę būklę. Didelis privalumas parduodant automobilį supirkimo įmonei yra tai, kad išmoką grynaisiais pinigais gaunate iš karto po to, kai abi šalys susitaria dėl sandorio sąlygų. Automobiliu supirkimas Vilniuje: deiauta.lt.

Ką dar verta žinoti prieš parduodant automobilį supirkimo įmonei?

Prieš priimant sprendimą parduoti automobilį, verta atidžiai išanalizuoti įmonių pasiūlymus ir palyginti kainas. Kai kurios bendrovės siūlo geras kainas automobiliams su didele rida arba apgadintiems automobiliams, o kitos pirmenybę teikia geresnės būklės automobiliams. Taip pat verta įsitikinti, kad pasirinkta įmonė veikia teisėtai ir turi atitinkamus sertifikatus.

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra transporto priemonės techninė būklė. nusprendžiant parduoti automobilį, taip pat pravartu jį kruopščiai išvalyti ir pašalinti smulkius defektus, kad padidėtų jo vertė.