Automobilių utilizavimas: dažniausiai užduodami klausimai

Nenaudojamo turto laikyti neverta, jeigu jis tik užima vietą. Ypač kai tai – automobilis. Senus ir nenaudojamus automobilius naudinga utilizuoti. Dažnai manoma, kad tai gali papildomai kainuoti, tačiau iš tiesų automobilių utilizavimas gali būti finansiškai netgi naudingas – galima gauti supirkimo kainą ir dar valstybės paramą.

 

Kur utilizuoti automobilį?

Automobilių utilizavimo įmonių Lietuvoje yra nemažai. Todėl, jeigu turite nereikalingą automobilį, pasidomėkite, kokios yra artimiausios automobilių supirkimo vietos. Jeigu turite galimybę patys nugabenti automobilį į supirkimo vietą, rinkitės ne tą, kuri yra arčiausiai, o tą, kuri gali pateikti geriausią automobilio supirkimo kainos pasiūlymą.

 

Ar galimas automobilio išvežimas?

Tais atvejais, kai automobilis turi defektų, nevažiuoja, negalioja jo techninė apžiūra arba jis yra nedraustas, patiems su automobiliu nuvykti į supirkimo vietą nepavyks. Be to, tokio automobilio gabenimui reikia laiko ir sąnaudų. Todėl galima rinktis paslaugą, kai automobilio utilizavimo įmonė pati atvyksta į vietą ir išsiveža automobilį. Tai labai patogu, nes taupote savo laiką. Be to, atvykę į vietą darbuotojai, iš karto atsiskaitys su Jumis. Nepamirškite prieš tai susiderėti geriausią supirkimo kainą, kad automobilių utilizavimas būtų Jums ir finansiškai naudingas. Dėl šios paslaugos reikėtų pasiteirauti įmonėje, į kurią ketinate kreiptis dėl automobilio utilizavimo. Labai dažnai įmonė pasiūlo atvykti jau kitą dieną, o kartais netgi tą pačią dieną ir išvežti automobilį.

 

Kaip išregistruoti utilizuotą automobilį?

Labai dažnas klausimas, susiję ssu automobilių utilizavimu, yra tai, kaip išregistruoti utilizuotą automobilį. Be to, ne visi žino, kad tai reikia padaryti. Iš tiesų, apie utilizavimą reikia pranešti įmonei „Regitra“. Tai galima padaryti internetu arba atvykus į padalinį. Apie tai,kad automobilis utilizuotas, pažymima įmonės išduotame dokumente – deklaracijoje, kurią ir reikia pateikti valstybei. Tuomet automobilis tiesiog išregistruojamas iš sistemos.

 

Kokią paramą suteikia valstybė?

Ne visi žino, kad automobilių utilizavimas gali būti puiki galimybė atsinaujinti kitas transporto priemones. Valstybė skiria paramą, kai utilizuojami seni ir taršūs automobiliai. Tuomet galima pasinaudoti valstybės skiriama kompensacija. Kiekvienais metais šiai programai skiriamas vis didesnis biudžetas. Utilizavus automobilį, iš gautos valstybės kompensacijos galima įsigyti elektrinį dviratį, paspirtuką ar viešojo transporto bilietų. Tai puikus būdas ne tik atsikratyti nereikalingo automobilio, bet ir įsigyti naują, mažiau taršią ir patogią transporto priemonę.