Kada reikalingas automobilių vertinimas?

Automobilio, kaip ir bet kurio kito turto, vertę lemia pasiūlos ir paklausos pusiausvyra. Kaip ilgai automobilis išlaikys savo vertę, priklausys ne tik nuo jo techninės būklės ar pagaminimo metų, bet ir nuo to, kiek jis populiarus rinkoje ir kiek tokio pačio modelio apskritai yra toje rinkoje. Tad, net, jei ir pasiūla bus didelė, už konkretų automobilio modelį vis tiek gali tekti daug sumokėti, jei jo paklausa bus milžiniška.

Puikus pavyzdys yra tokie automobilių modeliai, kaip BMW, Mercedes – Benz, Audi ar Range Rover. Jų gatvėse apstu, tačiau tokias kokybiškas transporto priemones automobilių pirkėjai be galo vertina, todėl jie ir kainuoja brangiau – net ir senesnių metų modeliai. Jeigu norite tiksliai žinoti, kiek verta jūsų išsirinkta ar turima transporto priemonė, jums bus reikalinga profesionali paslauga – automobilių vertinimas.

Automobilio vertė priklauso nuo daugelio aspektų, pradedant jo paklausa rinkoje, technine būkle, nusidėvėjimo požymiais. Įtakos kainai turi net ir laiku (arba ne laiku) atliekamos serviso paslaugos ar transporto priemonės spalva.

Kada reikalingas automobilių vertinimas?

  • perkant automobilį. Sutikite, juk niekas nenori mokėti už pirkinį daugiau, nei jis yra iš tikro vertas. Problema ta, kad net ir tų pačių metų ir iš pažiūros tokie patys automobilių modeliai vis tiek bus skirtingi, nes skirsis jų nusidėvėjimas. Taip pat gali skirtis ir komplektacija, variklio galia, kėbulo tipas, pavarų dėžės tipas, rida ir kiti dalykai. Norint įsigyti naudotą automobilį – vertinga užsisakyti automobilių vertinimo paslaugą ir už pirkinį be reikalo nepermokėti;
  • parduodant automobilį. Automobilių vertinimas kiekvienam pardavėjui padeda greičiau bei sklandžiau parduoti transporto priemonę. Jeigu nesidomite rinkos tendencijomis ar tiksliai nenumanote, kiek gali kainuoti jūsų automobilis – tiksliai sužinokite vertę ir taip turėsite galimybę gauti visus pinigus už jį, kiek jis yra vertas;
  • nutikus avarijai ar automobilio vagystei. Ne paslaptis, kad nutikus eismo įvykiui, draudimo bendrovės tikrai nesidžiaugia, kai reikia išmokėti patirtas automobilių žalos kompensacijas. Tiksliai iš anksto žinodami savo transporto priemonės vertę, pasamdę nepriklausomą vertintoją – gausite iš draudimo visus pinigus, kurie jums priklauso. Automobilio nurašymo atveju, taip pat galima gauti daugiau pinigų iš draudimo bendrovės. Lygiai tas pats galioja ir tuo atveju, jei automobilis iš jūsų buvo pavogtas.