ELM327 yra įrenginys, žinomas daugeliui transporto priemonių savininkų, veikiantis kaip transporto priemonės skaitiklis arba adapteris, kuris prisijungia prie automobilio borto kompiuterio per OBD-II sąsają. Šis įtaisas yra dažnai pasitelkiamas automobilių gedimų diagnostikai, našumo duomenų nuskaitymui ir elektroninio valdymo bloko (ECU) klaidų atstatymui.
Pavadintas pagal naudojamą mikroschemą, ELM 327 adapteris yra tiltas tarp automobilio diagnostinės sistemos ir kompiuterio arba išmaniojo įrenginio. Šią Kanadoje sukurtą technologiją Kinijos elektronikos gamintojai greitai pritaikė, gamindami ir platinant jos kopijas.
Ką gali ELM327 skaitytuvas?
ELM327 siūlo įvairiapusišką funkcionalumą, kuris gali skirtis atsižvelgiant į patį adapterio modelį, naudojamą kompiuterį bei diagnostinę programinę įrangą.
Šis įrenginys ne tik atlieka diagnostinių klaidų kodus, jų aiškinimą ir ištrinimą, bet ir gali realiu laiku pateikti duomenis apie variklio apsukas, transporto priemonės greitį, įvairių skysčių temperatūras, degalų bei oro srauto suvartojimą, droselio sklendės padėtį bei slėgį degalų tiekimo sistemoje ir dar daugiau.
ELM327 naudojimas leidžia tam tikrose automobilių markėse atlikti papildomas funkcijas, pavyzdžiui, atrakinti ir pritaikyti automobilio spynų ir sulankstomų šoninių veidrodėlių automatinį užrakinimą, keisti dujų pedalo jautrumą ir modifikuoti informaciją prietaisų skydelyje.
Pagrindinės ELM327 skaitytuvo savybės
- Skaityti variklio duomenis
- Patikrinkite variklio lemputę
- Pranešti apie klaidų kodus
- Išvalykite klaidų kodus
- Rodyti esamus jutiklio duomenis
- Įjungti / išjungti papildomas funkcijas
Kaip išsirinkti tinkamą ELM327 skaitytuvą
Atsižvelgiant į tai, kad rinka pilna įvairių kokybių kopijų, yra rizika įsigyti įrenginį su apkarpytomis funkcijomis, kuris galbūt neveiks kaip tikėtasi arba neįsijungs visai. Pirkimo metu yra trys esminiai aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
Ryšio tipas
ELM327 diagnostikos adapteriai pateikiami keliose versijose, kurios išsiskiria savo ryšio sąsajomis. Galite rinktis iš modelių su „Bluetooth“, „Wi-Fi“ ar USB sąsajomis, ir nors jų pagrindinės funkcijos išlieka tos pačios, skiriasi jų suderinamumas su įrenginiais.
- „Bluetooth“ versija yra ekonomiškiausias pasirinkimas, skirtas tik Android operacinę sistemą turintiems išmaniesiems telefonams.
- „Wi-Fi“ modelis yra brangesnis, bet jis suderinamas tiek su „Android“, tiek su „iOS“ išmaniaisiais telefonais ir kompiuteriais.
- USB adapteriai yra kainos atžvilgiu prieinamesni nei „Wi-Fi“ variantai ir veikia tik su kompiuteriais, tačiau jų patikimas ryšys yra privalumas.
Renkantis adapterį, nepaisant ryšio tipo, WI-FI ir Bluetooth variantai siūlo didesnį patogumą.