Dažai yra jautrūs nešvarumams, įbrėžimams ir atmosferos poveikiui. Vienas iš automobilio kėbulo apsaugos būdų – keraminė danga. Kas yra keraminė danga, kokie jos privalumai ir kaip pasirinkti tinkamiausią?
Kas yra keraminė dažų danga?
Dėl ES aplinkosaugos taisyklių automobiliams dažyti nebegalima naudoti lakų, kurių sudėtyje yra tokių medžiagų kaip toluenas ar švinas. Vietoj jų naudojami vadinamieji vandens pagrindo dažai.
Naudotojams tai reiškia, kad naujų automobilių dažai nėra tokie patvarūs kaip senesnių modelių. Dėl to jie mažiau atsparūs įbrėžimams ar atmosferos poveikiui.
Siekiant prailginti dažų dangos tarnavimo laiką ir geriau ją apsaugoti, automobilio kėbulą galima dengti keramine danga. Tai specialus preparatas, sukurtas naudojant nanotechnologijas. Keraminė danga ant automobilio susijungia su automobilio dažais. Ant automobilio kėbulo susidaro papildomas apsauginis sluoksnis, kurio storis siekia iki kelių mikronų. Keraminės dangos savo automobiliui galite rasti čia: https://detailerplace.com/kategorija/apsaugines-dangos/keramines-ir-nano-dangos/.
Kodėl verta dengti automobilio dažus keramine danga?
Keraminė danga padeda apsaugoti automobilio dažus keliais būdais. Pirmiausia ji pasižymi hidrofobinėmis savybėmis. Todėl vanduo nenusėda ant automobilio kėbulo, o nuteka nuo jo. Dėl šios savybės prie kėbulo taip pat sunkiau prilimpa nešvarumai. Nešvarumus pašalinti tampa lengviau, o apsilankymų plovykloje kartai gali sumažėti. Be to, pagerėja antikorozinės savybės.
Keraminė danga ant automobilio taip pat išryškina dažų spalvą. Jis įgauna efektingą, blizgią išvaizdą. Be to, dėl keraminės dangos kėbulas tampa atsparesnis UV spinduliams. Dažai neblunka.
Padengus kėbulo dažus danga, sumažėja rizika, kad ant kėbulo atsiras mikroįbrėžimų ar įskilimų. Tačiau tai nereiškia, kad kėbulas bus atsparus rimtesniems mechaniniams pažeidimams, kaip po plėvelės uždėjimo.
Didelis keraminės dangos privalumas yra jos ilgaamžiškumas – ji gali tarnauti nuo 5 iki net 10 metų.
Kaip išsirinkti keraminę dangą automobiliui?
Pagrindinės keraminės dangos sudedamosios dalys yra silicio oksidas ir titano oksidas. Prieš renkantis konkrečią sudėtį, rekomenduojama patikrinti, ar ji yra patvirtinta.
Kitas aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra kietumo laipsnis. Keraminių dangų atveju dažnai naudojama vadinamoji pieštukinė skalė. Aukštos kokybės preparatams būdingas 9H laipsnis.
Keraminės dangos gali būti skirstomos ne tik pagal kokybę. Taip pat svarbios savybės ir pritaikymas. Pavyzdžiui, tam tikras preparatas gali pasižymėti geresniu atsparumu vandeniui, tačiau prastesniu spalvos gyliu. Arba ji gali turėti priešingą poveikį – šiek tiek prasčiau atstumti vandenį, bet suteikti įdomesnę dažų dangos išvaizdą. Kuo geresnė dangos kokybė, tuo mažesni efektyvumo ir išvaizdos skirtumai.
Be keraminių dangų, skirtų dažams, taip pat yra produktų, skirtų plastikinėms dalims ir stiklui apsaugoti. Keramikos preparatais taip pat galima padengti ratlankius ir stabdžių suportus, kad lengviau atsikratytumėte nuo stabdžių kaladėlių susidariusių nuosėdų.