Kodėl verta turėti EV pakrovimo stotelę namuose?

Maždaug 80 procentų elektromobilių vairuotojų automobilius kraunasi savo namuose, todėl akivaizdu, kad įrengti įkrovimo tašką namuose verta. Tačiau kas yra įkrovimo stotelės ir kaip jas reikia naudoti?

Koks tikslas namuose turėti įkrovimo stotelę?

Elektromobilių įkrovimo stotelės namuose atlieka tokią pačią funkciją, kaip ir viešosios įkrovimo stotelės. Tiesiog jums krovimas bus kur kas paprastesnis ir lengvesnis.

Savo turimą elektromobilį galite krauti namuose net dviem skirtingais būdais:

  1. Naudoti lėtą įkroviklį, kuris yra pateikiamas su elektromobiliu. Šiam procesui yra naudojamas standartinis 3 kontaktų kištukas, kuris paima maitinimą iš jūsų buitinio maitinimo šaltinio.
  2. Jūs galite įsirengti sieninio įkrovimo tašką savo garaže arba prie jo. Tokio tipo įkrovimo stotelės yra prijungiamos prie jūsų namų elektros energijos tiekimo.

Esminiai skirtumai tarp lėto krovimo ir įkrovimo stotelės

  • Jeigu naudojami įprastiniai įkrovimo laidai su 3 kontaktų kištuku, tuomet pakrovimui gali prireikti daugiau nei 24 valandų, kol pilnai bus įkrautas jūsų EV. Įrengtos įkrovimo stotelės užtikrina greitesnį įkrovimą bei didesnį saugumą.
  • Įkrovimo stotelėms nereikia įvairių kabelių, kurie eitų per jūsų namus. Savo elektromobilį prijungti prie įkrovimo taško bus labai lengva ir paprasta.
  • Rinkoje galite įsigyti greito krovimo stoteles, kuriuos bus išmaniosios, tad turėsite papildomų funkcijų. Savo išmaniajame įrenginyje galėsite nuotoliniu būdu nustatyti laiką, kada jūsų elektromobilis turėtų krautis.
  • Įkrovimo stotelės įrengimui reikės samdyti profesionalų elektriką.

Įkrovimo stotelės namuose privalumai

Saugumas

Laikyti savo elektromobilį yra kur kas saugiau. EV krovimas viešoje erdvėje gali reikalauti nemažai laiko. Tikriausiai nestovėsite prie savo automobilio visą laiką, tad jie gali būti apvogti. Kraudami automobilį namuose, jūs išvengiate vandalizmo ir vagysčių pavojaus.

Patogumas

Elektromobilių krovimas namuose yra paprastesnis ir nekelia papildomo streso. Savo krovimą galėsite valdyti per išmaniuosius įrenginius. Visuomet rekomenduojama nustatyti krovimą nakties metu, kuomet elektros kainos yra mažiausios. Jums nereikės vykti į kitas vietas ir laukti, kol atsilaisvins krovimo stotelė.

Namų įkrovimo stotelės gali įkrauti elektromobilį kur kas greičiau, nei viešieji. Dažniausiai namuose įmontuotos krovimo stotelės pilnai pakrauna EV vos per 4 – 6 valandas.