Dažniausiai pasitaikančios sunkvežimių problemos

Kaip ir kiekvienas automobilis gęsta, taip pat ir sunkvežimiai gali sugesti. Kiekviena transporto priemonė turi dažniausiai pasitaikančias problemas. Kad sunkvežimis būtų tinkamai ir ilgai eksploatuojamas, būtina užtikrinti, kad visi aptarnavimai būtų atliekami laiku. Sunkvežimių dalys yra dažniausiai perkamos internetu, tad jeigu turite bent šiek tiek žinių apie remontą, tuomet galite mėginti susitvarkyti ir atlikti reikiamus aptarnavimus patys.

Tad, kokios dažniausiai pasitaikančios problemos su sunkvežimiais yra?

Variklio perkaitinimas

Su sunkvežimiais gali dažnai iškilti problema, kad perkaista jų variklis. Tokia problema gali atsirasti dėl perpūstos tarpinės arba problemos su degalų baku. Jeigu dažnai pradeda kaisti variklis ir nėra atliekamas joks remontas, tai gali sukelti variklio gedimą. Jeigu jūsų variklis kaista, tuomet jums reikėtų atlikti kuo skubesnį remontą. Atlikdami remontą laiku, jūs užkirsite kelią kitų gedimų atsiradimui ir taip galėsite sutaupyti.

Starterio gedimas

Kuomet artėja šaltasis metų sezonas, reikėtų pasitikrinti starterio mechanizmą. Dažna problema, kad starteriai pradeda gęsti artėjant žiemos metui. Pirmuosius požymius galima pastebėti jau iš anksto, tačiau požymiai tik stiprės, kuomet orai pradės vėsti.

Norint įsitikinti, kad problema nėra susijusi su akumuliatoriumi, išjunkite visus nereikalingus komponentus ir pabandykite užvesti variklį. Radijas ir kiti panašūs įrenginiai turėtų būti išjungti.

Starterio gedimą dažniausiai sukelia atsilaisvinusi arba korozijos paveikta akumuliatoriaus jungtis. Jeigu starteris yra sugedęs, tuomet variklis bus užkuriamas lėčiau arba visiškai nesikurs.

Stabdžių problemos

Stabdžius būtina retkarčiais pasitikrinti, kad užtikrinti saugų važiavimą. Dėl sunkių krovinių vežimo, sunkvežimiai gali susidurti su stabdžių sistemų problemomis. Jeigu sunkvežimis nėra tinkamai prižiūrimas, tuomet gali atsitikti taip, kad stabdžių skystis pradės lašėti, o galiausiai stabdžiai dings galutinai.

Yra manoma, kad dėl stabdžių problemos gali atsirasti ir kiti gedimai. Šiuolaikinės stabdžių sistemos yra jautresnės skysčiams, oro nuotėkiams, nes dideli kroviniai apkrauna stabdžių sistemas. Stabdžių sistemos gali greičiau susidėvėti dėl korozijos, užterštumo, purvo ar drėgmės.

Ratai, guoliai, padangos

Kad ratai galėtų judėti tinkamai, jiems būtini tvarkingi guoliai. Kuomet važiuojate ir išgirstate keistą garsą iš ratų angų, tuomet tikriausiai atėjo laikas keisti guolius. Taip pat galite pajausti, kad jūsų sunkvežimis važiuoja nestabiliai arba trūkčioja. Nors ir jūsų padangos yra pripūstos iki reikiamo slėgio, tokios problemos vis tiek gali atsirasti. Stenkitės keisti padangas laiku ir turėkite šiek tiek atsarginių detalių savo sunkvežimyje.

Padangose būtina laikyti pastoviai tinkamą slėgį, kad galėtumėte tinkamai manevruoti ir galėtumėte išlaikyti tinkamą svorio pasiskirstymą. Net viena išsileidusi padanga gali sukelti pavojų sunkvežimio saugumui. Padangų slėgį galite pasitikrinti beveik kiekvienoje degalinėje arba nuvykę į servizą.

Priežiūra

Visuomet stenkitės tinkamai prižiūrėti savo sunkvežimius. Sunkvežimių remontas turėtų būti atliekamas laiku ir nerekomenduojama laukti, kol galutinai jūsų transporto priemonė suges. Kas kelis mėnesius pasitikrinkite ar akumuliatorius yra pakrautas iki reikiamo lygio, kad neatsirastų netikėtų problemų. Akumuliatoriaus krovimas namuose yra leidžiamas visur, tik tam reikia turėti tinkamą pakrovėją.

Jeigu neturite jokios patirties su sunkvežimių remontu, tuomet rekomenduojama vykti pas specializuotus meistrus, kurie galėtų sutvarkyti jūsų sunkvežimį. Atlikdami remontą laiku, jūs išvengsite didesnių gedimų ir taip galėsite sutaupyti pinigų. Taip pat nereikės išleisti didelės sumos vienu kartu.

Pabaigai

Nors ir sunkvežimis yra tinkamai prižiūrimas, jis vis tiek gali sugesti, o dėl gedimų gali iškilti pavojus vairuotojui ir kitiems eismo dalyviams. Sunkvežimių avarijas gali sukelti ne tik netinkamas vairavimas.